niedziela, 20 maja 2012

Jak przybiega aplikacja rzęs metodą 1:1

Nawiązując do mojego poprzedniego postu Czy przedłużanie rzęs niszczy rzęsy naturalne? opiszę, jak przybiega aplikacja rzęs.


Po rozmowie ze stylistką rzęs o możliwościach i oczekiwaniach, położysz się wygodnie na stół do masażu, bądź łóżko kosmetyczne. Zabieg  przebiega w
pozycji leżącej. Stylistka zakleja dolne rzęsy plastrem medycznym bądź płatkami kolagenowymi, żeby uniknąć sklejenia dolnych rzęs z górnymi. Pozostałą część zabiegu będziesz miała zamknięte oczy, ponieważ klej, bądź jego opary nie powinny trafić do oka.

Następnie stylistka przygotowuje rzęsy do zabiegu: jeżeli jest makijaż oczu, to go zmywa i odtłuszcza rzęsy, czyli nanosi na nie specjalne preparaty, mające na celu zwiększenie przyczepności rzęs syntetycznych.
Później wstrząsa klej i aplikuje kropelkę na kamyk, bądź szkiełko. Klej musi być płynny, żeby nie sklejał rzęs i nie pozostawiał grudek. Rzęsa syntetyczna będzie przyklejana wyłącznie do jednej rzęsy naturalnej (w przeciwnym razie nie jest to metoda 1:1). Jest to bardzo ważne, ponieważ gdy rzęsa wypada (a rzęsy ciągle nam się wymieniają, i średni cykl życia rzęsy to 60-90dni), to może pociągnąć za sobą sklejone, jeszcze młode rzęsy.

Bardzo istotnym elementem jest dobranie grubości i długości rzęs syntetycznych do stanu naturalnych rzęs klientki. Jeżeli na cienkie i krótkie rzęski dokleić grube i długie, to nie radząc z ciężarem, rzęsa naturalna może opadać, bądź wypaść przedwcześnie. Kolejna rzęsa urośnie dopiero, kiedy przyjdzie na nią czas, więc na oku może powstać luka, miejsce bez rzęs. Zaaplikowane zbyt długie i grube rzęsy mogą być przyczyną smutków "wyłysiałych klientek". Doświadczona stylistka potrafi odpowiednio dobrać długość i grubość, by stan rzęs naturalnych się nie pogorszył nawet przy długotrwałym korzystaniu z przedłużania rzęs.

Zabieg przedłużania rzęs może trwać 1,5-3 godziny w zależności od umiejętności stylistki i  stanu rzęs klientki.

Do dzisiejszego postu dodałam zdjęcia z kryształkami. Są to kryształki svarovski ss3, są lekkie i nie obciążają rzęs naturalnych. Niestety, nie udało mi się uchwycić na zdjęciach całego uroku i błysku tych ozdób.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz