środa, 29 listopada 2017

Laminacja i botoks rzęsOd jakiegoś czasu znany jest nam zabieg trwałej na rzęsy. Z niego wywodzą się ostatnio popularne w Europie lifting rzęs i laminacja rzęs. Kiedyś te zabiegi dzielono ze względu na składniki aktywne produktów. Trwała na rzęsy była najbardziej agresywna, jej głównym składnikiem aktywnym były pochodne amoniaku, w produktach do liftingu i laminacji zaś były one zastąpione kwasem tioglikolowym. W ostatnich czasach wszystko idzie w kierunku łagodnego oddziaływania na włos, w związku z czym teraz we wszystkich produktach do uniesienia/podkręcenia rzęs możemy spotkać bardzo podobny skład.
Ale nawet jeżeli zobaczymy podobny skład produktów, nie oznacza, że ich działanie jest takie same, gdyś duża różnica może być w stężeniu aktywnych składników. Laminacją rzęs nazywamy wszystkie zabiegu liftingu rzęs o łagodnym działaniu na strukturę włosa.


Nazwa zabiegu pojawiła się w Rosji, gdzie najłagodniejszym liftingiem na tamte czasy był zabieg na produktach marki LVL. Aby odróżnić ten zabieg od innych liftingów, zastosowano nazwę laminacja lub laminowanie rzęs. Sama nazwa nawiązuje do wizualnego efektu - rzęsy są uniesione, wizualnie dłuższe, ciemniejsze (bo są zabarwione, przyciemnione), grubsze, nawilżone. Marka LVL na tamte czasy jako jedna z nielicznych miała zastosowany w trakcie zabiegu produkt do nawilżenia rzęs. Obecnie coraz więcej firm tworzy łagodne składniki dla produktów nr 1 i nr 2 - te, które mają najbardziej obciążający, ale niezbędny wpływ na zmianę kierunku i uniesienia rzęs. Do barwienia rzęs w laminacji używa się farb z łagodnym utleniaczem (1,5-2%). Do pielęgnacji w domu stworzone są specjalne odżywki, które nawilżają włos i tworzą na nim warstwę ochronną. A najbardziej niesamowitym produktem jest niewątpliwie Vitamin Lash Botox, który został stworzony specjalnie na potrzeby zabiegu laminacji, naprawia uszkodzone miejsca i wzmacnia włos od środka.  Laminacją rzęs nazywamy cały zabieg liftingu o łagodnym działaniu.


Choć działanie produktów do laminacji rzęs jest bardzo łagodne na strukturę włosa, sama w sobie nie może być uznawana za zabieg odżywczy na rzęsy. Laminacja, jak każdy lifting do rzęs, jest zabiegiem obciążającym włos, dlatego nie jest to zabieg dla każdego. W celu odżywienia i wzmocnienia włosa stworzony został innowacyjny produkt Vitamin Lash Botox.
 

 A męska laminacja rzęs powinna sprawić, by mężczyzna nadal wyglądał męsko:


Organizuję w Warszawie szkolenia z laminacji i botoksu rzęs, w tym celu zapraszam najlepszych ekspertów. W tym poście zostały użyte zdjęcia ze szkolenia z Coriną Maleca, która wielokrotnie dostała międzynarodową nagrodę "Najlepszy szkoleniowiec z laminacji rzęs".


Dla kogo jest zabieg laminacji rzęs.

Zabieg laminacji rzęs jest przeznaczony przede wszystkim dla osób z rzęsami rosnącymi do dołu. Jest to świetne rozwiązanie dla tych, którzy cierpią z powodu częstych infekcji oka wskutek złego kierunku rzęs (np. rzęsy dolnej powieki rosną w kierunku oka). Bardzo popularny zabieg laminacji zrobił się wśród ciemnoskórych dziewczyn o zbyt mocnym skręcie naturalnych rzęs (w celu nadania nowego łagodniejszego skrętu). Najpiękniejsze efekty można zaobserwować u osób z gęstymi i długimi rzęsami.


 U osób z rzadkimi, krótkimi rzęsami efekty będą mniej spektakularne:

Laminacja rzęs nie jest zalecana w przypadku słabych i rzadkich rzęs. (Nawet łagodne działanie produktów dla laminacji może być obciążeniem dla struktury włosa. Produkt pierwszy niszczy wiązania dwusiarczkowe we włosie, aby utrwalić włos w nowej pozycji. W związku z tym rzęsy cienkie mogą się złamać lub będą zbyt przesuszone/spalone. Na takie rzęsy zaleca się jedynie farbowanie wzbogacone usługą Vitamin Lash Botox).


Nie zaleca się wykonywania zabiegu do rzęs zbyt grubych i ciężkich. (Dla takich rzęs laminacja może być zbyt łagodna i efekt uniesienia/podkręcenia zniknie po kilku dniach. Dla rzęs grubych polecany jest lifting z bardziej agresywnym działaniem).W kolejnym poście opisze botoks do rzęs i kilka słów o laminacji brwi.

4 komentarze:

 1. Alu mówiłaś na szkoleniu z laminacji rzęs dla Beauty Forum, że lubisz pracować na formach silikonowych z rowkami. Czy mogłabyś proszę wskazać mi gdzie mogłabym się w nie zaopatrzyć? Bardzo chętnie bym je wypróbowałam a póki co moje przeszukiwania internetu nie na wiele się zdają :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://allegro.pl/ecolash-walki-silikonowe-rowkami-lifting-laminacja-i7189790965.html

   Usuń
  2. Dziękuje! 😉
   Czekam na post o botoksie! ☺️

   Usuń
 2. Dzień dobry,
  Tydzień temu robiłam lvl. Niestety coś poszło nie tak na jednym oku i moje rzęsy wyglądają jak pokarbowane i są za mocno wywinięte. Podczas zabiegu zaczęła mnie szczypać dolna powieka, pani mi przetarła oko. Okazało się ze na dolnej powiece wypaliło mi wręcz rzęsy po środku�� Czy wie Pani może co mogło pójść nie tak? Oraz jak najszybciej mogę doprowadzić rzęsy do ładu, bo jestem przerażona jak to wyglada.

  OdpowiedzUsuń