sobota, 19 maja 2012

Czy przedłużanie rzęs niszczy rzęsy naturalne?

Z nadejściem wiosny każda kobieta chce wyglądać bardziej atrakcyjnie i fascynująco. Sięgamy po różne, coraz bardziej popularne metody upiększania. Jednym ze sposobów na metamorfozę jest semipermanentne  przedłużanie rzęs. Metoda przedłużania rzęs 1:1 w ciągu ostatnich kilku lat stała się niezwykle popularna, lecz nadal wiele kobiet nie wie, jak przebiega taki zabieg i na czym polega. Często słyszę od moich klientek przykre historie, które
przydarzyły się ich koleżankom, albo koleżankom koleżanek. Podejrzewam, że wiele kobiet wysuwa wnioski nie na korzyść przedłużania rzęs.
"Chyba nigdy nie zdecyduję się na przedłużanie rzęs, bo moja koleżanka po takim zabiegu została wcale bez rzęs", - takie wypowiedzi można często spotkać w internecie. Skąd się biorą takie historie, i dlaczego kobiety zostają "bez rzęs" albo z "króciutkimi rzęskami"?. Żeby dojść do prawdy, trzeba tym "wyłysiałym" kobietom zadać pytania:
 1. Jaką metodą były przedłużane rzęsy. Czy stylistka przyklejała syntetyczną rzęsę wyłącznie do jednej rzęsy naturalnej, a nie do 2-3 (a nawet 5-10!) rzęs klientki? A może rzęsy były przedłużane innymi metodami? (Blink&Go, kępki)?
 2.  Jaką grubość i długość rzęs syntetycznych zastosowała stylistka? Im grubsza i dłuższa rzęsa, tym więcej waży. Trzeba umiejętnie dobrać rzęsy syntetyczne, by nie obciążyć naturalnych. Szczególnie należy uważać w przypadku stylizacji 3D.
 3. Jaki klej był używany do zabiegu przedłużania rzęs? Niektóre stylistki, niestety, korzystają z najtańszych produktów. Tani klej może spalić końcówki rzęs, może też posklejać rzęsy między sobą.
 4. Jak często było robione uzupełnienie i czy w ogóle miało miejsce?
 5. Jak wyglądał proces zdjęcia rzęs, i czy w ogóle taki zabieg miał miejsce?
 Uzyskując odpowiedzi na te pytania, "wyłysiała klientka" zrozumie, dlaczego jej rzęsy tak się osłabiły i przerzedziły. W moich kolejnych postach odpowiem na wszystkie te pytania jako stylistka rzęs.

Na koniec dzisiaj chciałabym oświadczyć, że moje klientki noszą przedłużone rzęsy bez przerwy po kilka lat, a stan ich naturalnych rzęs jest dokładnie taki sam, jaki był przed pierwszą aplikacją.

Żeby było też pięknie, dodałam do postu zdjęcia stylizacji 3D.

6 komentarzy:

 1. Stylizacja 3D wygląda rewelacyjnie jestem ciekawa ile czasu zajmuje jej wykonanie, oczywiście każda osoba ma różną ilość rzęs i jeżeli można wiedzieć to jakich rzęs użyła Pani do stylizacji,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wykonanie nie zajmie więcej, niż 2,5-3h. do tej stylizacji użyłam rzęs typu mink grubości 0,10, 7-8-9-10-11mm

   Usuń
 2. a skręt B czy C?

  OdpowiedzUsuń