środa, 16 maja 2012

Rzęsy syntetyczne, semipermanentne przedłużanie rzęs

Rzęsy, stosowane w zabiegach przedłużania.

Rzęsy, które stosujemy w zabiegach przedłużania rzęs są wykonane z włókien syntetycznych. Są one tak dobrze wyprofilowane, że wyglądają zupełnie jak prawdziwe. Tak jak rzęsy naturalne, są u podstawy grubsze, i zwężają się ku końcom. Rzęsy syntetyczne mają różne grubości, długości oraz kilka stopni podkręcenia. Pozwala to idealnie dobrać kształt i rozmiar do stanu rzęs naturalnych, żeby ich nie obciążyć i nie narazić na przedwczesne wypadanie, a jednocześnie uzyskać oczekiwany przez klientkę efekt.


Często w Internecie można znaleźć mylącą informację, że stylistki używają rzęs jedwabnych bądź
z norek (wyjątkiem są prawdziwe rzęsy z włosia norek syberyjskich 100%). Rzęsy Silk oraz Mink – to są nazwy własne produktów, i wcale nie świadczą o tym, z jakiego materiału są wykonane rzęsy. Wszystkie te rzęski są robione ze 100% poliestru, który świetnie imituje jedwab, albo futro norki. Niestety, by pozyskać klientów, wiele dystrybutorów wprowadza w błąd stylistki. Stylistki z kolei chcąć pozyskać klientki, proponują im rzęsy syntetyczne jako „jedwabne” oraz „norki” (albo jedwabne z dodatkiem syntetyku, bądź norki z dodatkiem syntetyku).

Rzęsy (Silk, Mink) różnią się połyskiem, sztywnością, odcieniem cierni. Rzęsy Mink imitują norkę, są prześliczne, kruczoczarne, bardziej matowe, lżejsze, sztywniejsze, pięknie utrzymują kształt. Rzęsy Silk są bardziej elastyczne, błyszczące, niestety, mogą się prostować np. w wyniku częstego korzystania z sauny.

Z naturalnych rzęs istnieją tylko 100% z włosia norek syberyjskich.  Rzęsy z norki nie są produktem barwionym, mają naturalny odcień czerni, można śmiało ignorować wszelkiego rodzaju chwyty reklamowe typu „rzęsy z lisa”, albo "kolorowe rzęsy z norki 100%". Produkcja rzęs z włosia norki jest bardzo pracochłonna i staranna, dlatego też takie rzęsy są kilkakrotnie droższe w porównaniu do syntetycznych odpowiedników.

tu aplikacja rzęsami syntetycznymi metodą 2:15 komentarzy:

 1. mogę prosić Twój adres e-mail?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, Madziu, wszystkie błędy poprawiłam :)

   Usuń
 2. Mi moja instruktorka polecała norki marki Black Diamond. Rzeczywiście różnica jest diametralna w stosounku do innych rzęs norkowych. Prosty sposób żeby je sprawdzić to podpalenie jej za pomoca zapalniczki. To włos naturalny i po spaleniu wydziela charakterystyczny zapach. Można nawet powiedzieć swąd… Norki sa idealne do metody 3:1 poieważ są leciutki i nie obciążaja naszej rzesy. Dobre rzęsy w niedrogiej cenie dostałam tutaj
  http://www.abcnails.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. przejrzałam ofertę sklepu, znam te rzęsy, to wcale nie są rzęsy z norki :(

   Usuń