wtorek, 22 maja 2012

Jak przybiega uzupełnienie i zdjęcie rzęs przedłużonych metodą 1:1

Nawiązując do jednego z moich poprzednich postów Czy przedłużanie rzęs niszczy rzęsy naturalne? opiszę, jak przybiega proces uzupełnienia i zdjęcia rzęs.


Żeby rzęsy przedłużone metodą 1:1 zawsze wyglądały perfekcyjnie i zachwycająco,
uzupełnienia powinny być robione regularnie co 2-4 tygodnie. Każda rzęsa naturalna rośnie i wypada cyklicznie (cykl życia rzęsy trwa zwykle 60-90dni). Dlatego uzupełnienia są konieczne, aby przedłużyć nowe rzęsy, które odrosły.

Przygotowania do uzupełnienia są podobne, jak w przypadku pierwszego przedłużania rzęs. Zakleja się dolne rzęsy plastrem, bądź płatkami kolagenowymi. Następnie stylistka zdejmuje rzęsy, które mają odrosty więcej, niż 2mm od powieki, w przeciwnym razie takie rzęsy mogą wywijać się na boki i wykręcać. Znów myje i odtłuszcza rzęsy. Potem przystępuje do aplikacji na nowe rzęsy, które zdążyły urosnąć od czasu ostatniej wizyty, i te, z których zdjęła sztuczne rzęsy wskutek odrostów.

Usunięcie przedłużonych rzęs powinno się odbywać wyłącznie przez stylistkę, przy pomocy specjalnego preparatu do rozpuszczania kleju. Nie wolno samej zdejmować, skubać, a tym bardziej wyrywać sztucznych rzęs.

Dodam na koniec kilka ogólnych zasad postępowania:
 • 24 godziny po zabiegu nie moczyć rzęs, nie korzystać z sauny i solarium;
 • nie spać twarzą do poduszki;
 • nie stosować kremów, mleczka (i innych tłustych preparatów) w bliskiej okolicy oczu;
 • nie stosować tuszu na bazie olejku i preparatów do demakijażu na bazie olejku;
 • nie skubać rzęs, nie bawić się rzęsami, nie pocierać intensywnie oczu;
 • robić regularne uzupełnienia.
Jeżeli klientka zastosuje się do tych zasad, to zawsze będzie wyglądała olśniewająco. A jeżeli zechce zrezygnować z sztucznych rzęs, to stan rzęs naturalnych będzie taki sam, jak przed pierwszą aplikacją.

9 komentarzy:

 1. Dlaczego nie mozna po przedluzaniu rzes korzystac z solarium?
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwsze 24h po zabiegu nie zaleca się korzystać z solarium ze względu na wysoką temperaturę i wilgoć, co może osłabić wiązanie kleju. oczywiście, są różne łóżka lub tuby opalające, są też różne kleje. ale dla pewności warto poczekać 1-2 dni :)

   Usuń
 2. Witam mam pytanie czy jeżeli chodzi o dopełnianie rzęs stylistka powinna myć też rzęsy które pozostały po poprzedniej aplikacji czy tylko naturalne rzęsy :) Zauważyłam, że po wizycie w salonie kosmetycznym gdzie przedłużam swoje rzęsy, tusz (oczywiście specjalny do przedłużanych rzęs) nie jest zmywany z rzęsek, które zostały po poprzedniej aplikacji, wtedy szczypią mnie oczy. pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oczywiście, że tusz powinien być zmyty. a dlaczego Pani tuszuje rzęsy, czy nie wystarczy poprosić o gęstszy efekt, by stylizacja była bardziej czarna?

   Usuń
 3. Witam blagam o pomoc zakladalam sobie rzesy przez 2-3 miesiące tak na zewnątrz oka i nosiłam je az do wypadniecia. Teraz widze ze trochę ich brakuje i sa o wiele krutsze , co jest tego przyczyna, odrasna mi takie jak wczesniej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. przyczyną jest niewłaściwy dobór rzęs syntetycznych w stosunku możliwości rzęs naturalnych. w kącikach każda kobieta ma rzęsy cieńsze, słabsze, często krótsze i nie zawsze są one w stanie wytrzymać sztuczne, czasem wypadają przedwcześnie, kolejne wykiełkują dopiero, kiedy przyjdzie na nie czas. spokojnie, wszystko odrośnie, trzeba tylko poczekać :D

   Usuń
 4. Witam jak ściągnąć rzęsy które maja duzy odrost a ktoś przyszedł właśnie na przedłużenie? Dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli kilka rzęsek, to można pęsetkami, jeżeli dużo rzęs, to szybciej remówerem

   Usuń
 5. Może Pani wytłumaczyć jak pesetkami zdjąć odrosniete rzęsy by nie uszkodzić naturalnych ?

  OdpowiedzUsuń