niedziela, 19 maja 2013

Nadrabiam zaległości :) Moimi oczami: Targi Beauty Forum wiosna 2013

Praca młodych talentów na targach Beauty Forum wiosna 2013
Już dostaję wiadomości, że się ociągam i nic nie piszę. Więc będzie dziś dużo do czytania :)
W marcu 2013 roku, czyli tego roku, czyli aż dwa miesiące temu byłam na targach Beauty Forum w Warszawie. To były drugie targi kosmetyczne, na których byłam, a jednocześnie pierwsze targi Beauty Forum. Po raz pierwszy byłam też w hali przy ul. Marsa, natomiast sam budynek już wielokrotnie podziwiałam :) 
No i nie zrobiłam dla was zdjęcia, taki ze mnie leniuszek :)) musicie mi uwierzyć, że budynek prezentuje się porządnie, jak na halę targową przystało :)
Na targi wybrałam się w towarzystwie stylistki rzęs i instruktorki Noble Lashes - Nadi. (A przy okazji, Nadia już opisała swoje relacje z targów, można przeczytać je tu). Nadia specjalnie dla tych targów przyjechała aż z Wrocławia i musiała, biedna, tego samego dnia wracać. Ale było warto :)

Jechałyśmy jednym z porannych rejsów bezpłatnego autobusu, który kursował od Pałacu Nauki i Kultury bezpośrednio do wejścia do hali. Był to pierwszy dzień targów i autobus był przepełniony (pamiętacie, jak jechałam na targi Salon Wiosna? - Jak księżniczka z osobistym kierowcą :) ). Były też długie kolejki do kas i szatni. Ale te kolejki bardzo szybko się przesuwały i nagle weszłyśmy do krainy kosmetycznych czarów. Pewnie ta niezwykła atmosfera na targach spowodowała, że prawie nie robiłam zdjęć.

Wystawców rzęsowych było dużo. Wymienię wam te nazwy, które powinny brzmieć znajomo:
 • Nouveau Lashes,
 • Secret Lashes,
 • Black Lashes,
 • Wonder Lashes,
 • Luxus Lashes (nie mylić z Looksus Lashes).
Były też wystawcy o profilu bardziej związanym ze stylizacją paznokci, lecz gdzie również można było się zaopatrzyć w rzęsy i akcesoria do przedłużania rzęs. Były także stoiska z semi-permanentną maskarą i wszelkimi odżywkami na porost rzęs.

Oczywiście, przy każdym stoisku można było obejrzeć i dotknąć materiały; zadać pytania i otrzymać wyczerpujące, bądź też skąpe, odpowiedzi. Wszystkie osoby reprezentujące wystawców były bardzo miłe, chętnie pokazywały produkty, zachwalały jakość, kusiły atrakcyjnymi rabatami :).  Postanowiłam skorzystać z okazji i "pomacać" wszystko, co było dla mnie interesujące. Na przykład: gdy widziałam klej, którego nie znałam, na którym nie miałam okazji pracować, pytałam, czy mają jakieś otwarte opakowanie, by można było umieścić kroplę na kamieniu, zobaczyć jego barwę, porównać intensywność oparów, nieraz zamoczyć rzęsę w kleju, by sprawdzić jego lepkość i wysnuć przypuszczenia o sile jego wiązania. Na żadnym ze stoisk nie spotkałam się z odmową. 

Wiele wystawców zorganizowało stanowiska pokazowe, gdzie za niewygórowaną cenę można było poddać się zabiegowi. A przy okazji wszystkie zainteresowane osoby mogły na żywo zobaczyć, jak wygląda procedura. Ja byłam baaaardzo ciekawska :) A tu popatrzcie, jakie piękne łóżko było na stoisku Secret Lashes:

Chciałabym wyróżnić na pewno stoisko Wonder Lashes, gdzie wszystkie dziewczyny miały piękne sztuczne rzęsy, śliczne i na dodatek bardzo praktyczne mundurki z logo firmy i coś jeszcze, niby drobiazg, ale co wyglądało  wprost cudownie:Odwiedziłam targi tylko pierwszego dnia, kiedy były Polskie Mistrzostwa Makijażu. Tegorocznym tematem był Bollywood - The exotic word of India. Poprzedzając wyniki tych mistrzostw można było podziwiać występ taneczny zespołu Bajeczne Kolorowe Bollywood. Nie wiem jak wy, ale ja zawsze dostaję gęsiej skórki, gdy widzę połączenie pasji, tańca i muzyki:


Takie stylizacje wykonały uczestniczki Mistrzostw:

Udało mi się też podpatrzeć, jak wygląda stanowisko pracy uczestniczek konkursu młodych talentów:

Zrobiłam niezbyt duże zakupy rzęsowe. Ale tym razem kupowałam nie tylko produkty do pracy, lecz również coś dla siebie. Na przykład: zachwycił mnie ten kolor lakieru (kupiłam go za za jedynie 5zł):

Nie zajmuję się stylizacją paznokci, więc pomalowałam swoje paznokcie może nie najlepiej, ale bardzo się starałam :) Użyłam też kawałek taśmy ozdobnej. Tak kolor Black Diamond prezentuje się ze fleszem:

Najbliższe Targi Beauty Forum będą 28-29 września 2013r. I po raz pierwszy w historii polskich targów będzie można wziąć udział w Mistrzostwach Przedłużania Rzęs (juhuuu!). Limit miejsc bardzo szybko został wyczerpany, gdyż wiele uzdolnionych stylistek postanowiły nie zmarnować takiej okazji. Ale można jeszcze się starać o miejsce na liście rezerwowej. Po szczegóły odsyłam bezpośrednio na stronę Beauty Forum.

6 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawie, dzieki!

  OdpowiedzUsuń
 2. nie trzeba być stylistą by sobie paznokcie ładnie pomalowac;) ty masz poza tym super kształt wiec wszystko będzie się ładnie prezentować.
  a teraz czekam na kolejny post typowo rzęsowy :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak, nie trzeba być stylistą, by paznokcie pomalować :) ale mi zawsze sprawia to duży kłopot, zajmuje dużo czasu. no i sapię nad poznokciami, jak zboczeniec jakiś :)))

   Usuń
 3. chcę takie łóżko jest przepiękne :))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tylko przy takim łóżku niewygodnie się siedzi, stylistce nie mieszczą się długie nogi pod stołem, musi siedzieć w dziwnej pozycji :)

   Usuń