poniedziałek, 15 kwietnia 2013

Moje spotkanie z Olgą Dobronravovą :)

W trakcie mojego pobytu w Sankt-Petersburgu byłam też na szkoleniu u Olgi Dobronravovej.
Piękna efektowna blondynka po lewej to Olga, a przezroczysta pastelowa blondynka po prawej to ja :)

Postanowiłam się nauczyć od Olgi czegoś, co ona umie najlepiej. A najlepiej Olga umie robić objętościowe stylizacje, ponieważ to właśnie Olga Dobronravova jest autorką metod 2D i 3D. Jest to niezwykle utalentowana stylistka rzęs, zapraszam do obejrzenia jej prac: prace Olgi Dobronravovej.

Olga jest autorką jednej pracy, w której jestem zakochana. Jest to zdjęcie stylizacji rzęs z motylem. Olga wtedy była współwłaścicielką firmy Premium Lashes i zdjęcie to dłuższy czas było reklamą właśnie tej marki. Wyobraźcie sobie, że na moje wyrazy uznania Olga z uśmiechem powiedziała, że motyl był żywy (!) przyleciał u usiadł na nosie modelki :))) przekonajcie się w tym sami:  moje ulubione zjęcie rzęs. Wystarczy przewinąć 3-4 zdjęcia i zobaczycie, że jest to rzeczywiście żywa skrzydlata istota :)


U Olgi też jadłam pyszny torcik, i zjadłam nawet dwa kawałki. W przeciwieństwie do kawy u Wiktorii Sawinej, Olga zaproponowała pyszną herbatkę, która niezwykle mi smakowała :) 

Szkolenie było grupowe nie lubią instruktorki w Sankt-Petersburgu prowadzić szkoleń indywidualnych. Oprócz mnie była tylko jedna kursantka, ale bardzo zdolna i kreatywna stylistka. Kilkugodzinna teoria minęła niezauważalnie szybko.  Uważam, że jeden dzień szkoleniowy, to zdecydowanie za mało. Rozmawiałam z dziewczynami o niuansach naszej pracy, o nietypowych sytuacjach, o błędach i porażkach, o marzeniach i planach. W ogóle jak się okazało, to mamy z Olgą podobne podejście do pracy, do wykonywania zabiegu, do obsługi klientek.


Pracowałyśmy z drugą kursantka na zmianę. Robiłyśmy objętościową stylizację według tradycyjnej metody Olgi Dobronravovej. Nasza nieskończona stylizacja wyglądała tak (dół malowany semipermanentną maskarą przez drugą kursantkę, widzę, że warto było domyć skórę):

Praca kursantek Olgi Dobronravovej
Bardzo ciepło wspominam ten kurs. Zdecydowanie warto było jechać taki kawał drogi, by poznać Olgę :)

15 komentarzy:

 1. Jej rzęsy robią wrażenie technicznie, ale dla Polek chyba by były zbyt przerysowane, zbyt sztuczne. Aczkolwiek zdjęcia piękne :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ula, moja szefowa nosi takie rzęsy i odkąd je ma na 1:1 się nie zgadza, a z wyglądu jest osobą skromną. Wszystko jest kwestią gustu, ale sama też bym takie chętnie nosiła.

  OdpowiedzUsuń
 3. czytają twój post aż czuć ze spotkanie było bardzo udane i że się tym prawdziwie pasjonujesz :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a więc udało się przelać to na "papier" :)

   Usuń
 4. Kurczę jej prace są nieprawpodopodobne! Również uważam, że wszystko jest kwestią gustu, ja sama bez zastanowienia bym się skusiła na nawet najbardziej "urzęsioną" stylizację. ;) Ciekawa jestem jak to się przekłada na koszt takiej stylizacji u mistrzyni. :) I znowu się okazuje jak bardzo zdolne są Rosjanki w pracach ręcznych (czy to rzęsy czy paznokcie). :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ceny są podobne do moich. co ciekawe, Olga już nie robi uzupełnień. zdejmuje resztki stylizacji i zakłada od początku :) oczywiście, liczy się to jako założenie, a nie uzupełnienie.

   Usuń
 5. nie wiem czemu ale niektóre stylizacje Olgi tak jak ta na zdjęciu powyżej są hmm...( nie wiem jak to napisać) rzęsy wydają się być złamane w 1/3 długości jest to jakiś specjalny profil czy może ( a to by było dziwne) uniesione zalotką?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no proszę jeszcze na nim nie pracowałam ale wstyd :D

   Usuń
  2. Bo u nas ten profil nie jest tak popularny. ja kupiłam profil L w Secret Lashes i wymieniłam kilka pasków rzęs na L od koleżanki z Looksus Lashes. jak się okazało, to profile L z innych firm też się różnią.

   Usuń
 6. Witam serdecznie :) czy długi jest czas oczekiwania, aby dostać się na szkolenie indywidualne u Pani? Pozdrawiam :)
  prace niesamowite.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję :) około 2 tygodni. proszę dzwonić lub pisać maila. w zakładce "kontakty" można znaleźć adres email i numer telefonu :)

   Usuń
 7. czy ta metoda polega miedzy innymi na 3:1?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. autorska metoda 3D Olgi polega na przyklejeniu 3:1, ale Olga stworzyła inną technikę, która różni się od wszystkich, z którymi ja miałam do czynienia.

   Usuń