wtorek, 25 grudnia 2012

Jak przykleić rzęsy z papieru

Już po raz kolejny wspominam w swoim blogu o rzęsach z papieru. Na ostatnim pokazie Secret Lashes w Warszawie te rzęsy nazwano koronkowymi :) Nazwa jest śliczna, lecz nie do końca się z nią zgadzam. Dla mnie rzęsy koronkowe to rzęsy wykonane z koronki. Przykładem takich rzęs są koronkowe rzęsy Shu Uemura, zaprojektowane w 2008 roku:
Świetną i bardzo ciekawą recenzję koronkowym rzęsom napisała australijska blogerka. Kto choć trochę rozumie angielski,  zapraszam do przeczytania :) Oczywiście, post ma już kilka lat, lecz myślę, że jej odczucia i reakcje zwykłych ludzi na takie rzęsy (ona nosiła je przez 9 godzin w ciągu zwykłego dnia tygodnia, czyli była w centrum handlowym, w pracy, w sushi barze, wśród grupy turystów na ulicy, na kawie itd.) są nadal aktualne:


Uwielbiam rzęsy Shu Uemura,  uważam, że był to niezwykle utalentowany rzęsowy geniusz, o czym wspominałam w poście o historii sztucznych rzęs.

Rzęsy papierowe są wykonane z papieru, nie widzę potrzeby wymyślania dodatkowych określeń. No cóż, chwyty marketingowe zawsze będą wprowadzać w błąd tłumy ludzi :))

Kto jeszcze nie jest przekonany do papierowych rzęs, zapraszam do obejrzenia krótkiego, lecz bardzo przydatnego filmiku. Świetnie prezentuje, jak każda kobieta, która nie zajmuje się profesjonalną stylizacją rzęs, może zaaplikować sobie takie fantazyjne ozdoby:

6 komentarzy:

 1. ja miałam rzęski papierowe, moim zdaniem przykleja się je wyjątkowo łatwo :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. świetnie, więc każda zwykła kobieta z nimi poradzi :)

   Usuń
 2. cóż ich zastosowanie widzę tylko na fotosesjach lub pokazach modych albo tez na specjalne imprezy. W zyciu codziennym..zbyt ekstrawaganckie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. na co dzień też bym czuła się w nich niekomfortowo, ale na imprezę takie rzęsy są ekstra! :)

   Usuń
 3. Oko wygląda rzeczywiście trochę "kosmicznie", ale na imprezie, pokazie mody czy sesji zdjęciowej taki element dodaje uroku :)

  OdpowiedzUsuń